Kontakt a euforie

City a sex » Kontakt a euforie

1.2.2015, Aurora Coriolis

Jak podstatný je kontakt opačných pohlaví? A tím nemám momentálně na mysli ten sexuální. Jde o ten prostý fakt, že si člověk pravidelně dobře popovídá nejen s ženami, pokud je žena, a nejen s muži, pokud je muž.

Strávila jsem parádní půlden s C. V poslední době máme úžasné debaty. Asi se bavíme tak dobře i proto, že C. konečně opravdu dělá to, co chce. Na druhou stranu, její profese není taky úplně ideální. Zahrnuje hlavně osamělou práci. A C. byla vždy zvyklá pohybovat se v kolektivu, a to převážně mužském. Teď je jí až do breku, jak jí to chybí.

„Ty vtipy, narážky, pozornost...“ Ta energie!

Jasně, říká se, že neexistuje kamarádství mezi mužem a ženou. Vážně nevím.

Já říkám, že neexistuje přátelství mezi dospělými heterosexuály – mužem a ženou, kde by nevisel ve vzduchu sex. Kde by si obě strany neřekly: „Hmm, tak jaké by to s ní/ním bylo?“ A prostě na to občas nemyslely.

Věřím ale tomu, a možná naivně, že když má člověk smysl pro humor, nadsázku a sebereflexi, tak může mít skvělé kamarády opačného pohlaví. Protože to za to stojí. I přes tu občasnou nejistotu, trapnost, debilní představy, nevhodnou nadrženost, snahu neublížit tomu druhému, když má člověk pocit, že se mu/jí líbí trochu víc, než jen jako přítel, a důležité otázky k sobě samému „A nejsem já egomaniak, když mám pocit, že mě balí kamarád/ka? A není divné, že by se mi to možná líbilo?“

To, co takové přátelství opravdu přináší jsem poznala teprve nedávno, a ještě ne tak dokonale, ale už teď naprosto chápu C. Taky bych plakala, kdybych něco takového zažila, a pak o to přišla. Přátelství s muži je pro mě nepopsatelný zdroj inspirace a energie. Je to legrace, je to jiný pohled na svět, a přitom, a to je nejlepší(!), v něčem vlastně úplně stejný jako ten ženský. Kluci jsou ze stejné planety! A většinou když se chovají debilně, pramení to ze strachu a nejistoty.

A to je další úžasné plus, navzájem si můžeme krásně zvyšovat sebevědomí. Když na vás chvíli hledí muži se zalíbením – no, kdo by si stěžoval? A když jste muž, a dívka opravdu poslouchá a směje se vašim vtipům – cha! To se to jde jinak domů z hospody, nebo balit nějakou vysněnou krásku. Pokud šarm nezabírá, může si muž s jistotou říct: „To nebude jen moje chyba...“ A snad se to tak nedotkne jeho ega, a nemá pak takovou potřebu chovat se agresivně, ublíženě (no prostě jako hulvát).

A to je přece krásné.

Jsem teď sice v idealistické euforii, ale snad se tak moc nemýlím. Aby byl náš svět kompletní, potřebujeme opravdová přátelství. S muži, i s ženami.

Samozřejmě jsme se s C. taky bavily o sexu jako takovém. Nikdy nezapomenu na větu, kterou mi řekla už kdysi dávno: totiž, když v posteli vadne to správné napětí „...tak zamňoukáš, a je to.“

Vždycky mě znovu dostane. ;-) A bylo toho ještě dost co jsme probraly. Pořád jsou prostě některé věci, které se s muži řešit nedají.

Komentáře

Antispamová ochrana: Je-li dnes středa, co bude zítra?
Nepřihlášený