Duháčci a Černobílí

City a sex » Duháčci a Černobílí

27.3.2019, Aurora Coriolis

Zase se mi zdá velká spousta živých snů a některé z nich mě přivedly k určité vzpomínce. Když jsem byla malá, chodila jsem k psychologovi, protože jsem měla velmi silné noční můry, ze kterých jsem se probouzela s křikem. Pamatuji si, jak si se mnou pan psycholog na sezení povídá, poté co mi dal minule za úkol namalovat, co se odehrává uvnitř mě.

Na tu konkrétní schůzku jsem mu nakreslila několik obrázků, a ty jsem mu plaše, ale zároveň docela nadšeně popisovala. Zobrazila jsem malé panáčky v pruhovaných mundúrech s čepičkou na hlavě. To byli mí vnitřní skřítkové; na jedné straně tu byli ti s černobílými pruhy, na druhé ti s pruhy ve všech barvách duhy.
Černobílí mi škodili; rádi jen tak vzali nějakou věc uvnitř mého těla a rozbili ji, vytvářeli chaos a nepořádek.
Naštěstí jsem v sobě měla i barevné pidižvíky. Duháčci svými košťátky zametali na malé lopatičky střepy, které pak spravovali, spojovali k sobě a vraceli na správné místo. Rádi si u práce i zpívali.
Malovala jsem je tehdy s takovou láskou, oba dva druhy. Úplně jsem cítila, jak Barevňáček zrovna vylézá po mikrožebříku někde v mém lýtku, aby se podíval do kolene na to, co tam zanechal Černobílý, a pouklidil. Nesouviselo to s konkrétní bolestí, že bych měla zrovna zraněné koleno nebo tak, spíš to bylo spjaté s celkovým pocitem v těle, a dnes bych řekla i se stavem duše a mysli. Černobílých skřítků bylo uvnitř mě víc, ale vzhledem k tomu, jak byli chaotičtí, tak si sami i navzájem překáželi, a Barevňáčci po nich zvládali, i když s vypětím sil, věci napravovat. Navíc Duhoví skřítci měli k dispozici i rychlé výtahy, třeba z prstu na noze až do klíční kosti, což jim často dávalo výhodu.

Mému malému já tehdy nepřišlo divné mít v sobě dva klany malých mužíků, naopak. Přišlo mu, že to je přeci úplně normální a každý nějaké takové skřítky nebo cosi podobného má. Jen možná v jiném poměru.
Dnes mi tahle představa připadá podivně uklidňující a říkám si, že je na čase se s Černobíle a Barevně pruhovanými znovu pořádně seznámit.
Začala jsem tím, že jsem si je znovu nakreslila, jako tehdy.

A má to úžasně uvolňující účinek! Ale řeknu vám... ještěže jsem nikdy nechtěla být malířem.

 

 

Komentáře

Antispamová ochrana: Napište číslo 100 slovem
Nepřihlášený