Co jsem udělala, i když bych prý neměla

Co jsem udělala, i když bych prý neměla

 • Dala neplatný hlas a nakonec sledovala s odstupem volební šílení (1x)

  23.10.2017, Aurora Coriolis
  Letos poprvé jsem se zcela cíleně rozhodla ve volbách nedat hlas žádnému politickému uskupení. Zvažovala jsem to dlouho, pročítala programy, rozmýšlela, koho bych mohla s klidným srdcem podpořit – a vyšlo mi, že nikoho.
  Přečíst článek
 • Mluvila o smrti beze studu a pocitu nepatřičnosti (konečně)

  1.10.2017, Aurora Coriolis
  Je to něco přes měsíc, co zemřela má milovaná babička, můj poslední prarodič. Tichá, krásná žena, se kterou jsme se milovaly zvláštním způsobem bez zbytečných slov. Vždycky jsme spolu pracovaly na zahradě, chodily do lesa... babička a příroda, to jsou dvě propletené věci, dvě mé velké lásky.
  Přečíst článek
 • Trpěla záchvaty neřízené upřímnosti na pracovních pohovorech (více než 3x)

  5.9.2017, Aurora Coriolis
  Jistě, standardní poučky v magazínech vám říkají „Při hledání vaší vysněné práce vždy říkejte pravdu, ať už v životopisu nebo na pohovoru. Pokud nebudete upřímní, stejně se na to přijde.“ a pak následuje výčet odstrašujících scénářů, jak se ztrapníte, když si něco tak trochu vymyslíte.
  Přečíst článek
 • Byla „dětinská“ a „naivní“ (1000x)

  22.7.2017, Aurora Coriolis
  Nedávno jsem se dozvěděla, že jedna z mých kamarádek si o mě nejenom myslí, že jsem trhlá a šílená (s tím bych se srovnala, neb je to pravda), ale co víc, že má pocit, že jsem příliš dětinská a naivní, a že tudíž ve svém životě tvrdě narazím.
  Přečíst článek
 • Poslouchala jen lidi s touhou (1000x)

  5.7.2017, Aurora Coriolis
  Představte si, že vám někdo řekne: „Tady máš peníze, které ti vydrží do konce života. Dám ti je, ale už nikdy nesmíš dělat svou práci.“ Pro někoho možná nádherný sen. Lidé s touhou by si to na okamžik představili, a pak se na vás jen vyděšeně podívali a vydechli: „Ne!“
  Přečíst článek
 • Odešla z vysoké školy (2x)

  4.7.2017, Aurora Coriolis
  Nedávno se na mě má oblíbená sousedka opět podívala s výčitkou v očích, a řekla: „To jsi mě vážně zklamala, žes nechala té školy. Babička do tebe vkládala takové naděje!“ Jenom jsem si povzdechla a pokrčila rameny. Pomyslela jsem si: „A proč? Před lety studovat vysokou školu znamenalo, že je člověk skutečně inteligentní či schopný, ale dnes už to neplatí, rozhodně ne u nás.“ Nahlas jsem ale řekla jen: „No jo...“ Věděla jsem, že teď a tady nemá cenu snažit se prorážet ...
  Přečíst článek
 • Nastoupila do auta k cizímu muži (2x)

  3.7.2017, Aurora Coriolis
  Znáte to, jak rodiče své děti straší a nabádají je: „A hlavně si dávej pozor! Co když se ti něco stane? A ať máš čisté prádlo! A všechny zdrav nebo si pomyslí, že jsme tě špatně vychovali!“?
  Přečíst článek
Nepřihlášený